Kodėl mums ima trūkti magnio? Iš kokių simptomų galima įtarti magnio trūkumą?

Mėšlungis nuovargis nerimas

Magnis ne veltui vadinamas „gyvybės mineralu“. Jis būtinas gerai raumenų, širdies, nervų sistemos veiklai. Tačiau dėl šiuolaikinio gyvenimo būdo daugeliui gali trūkti šio svarbaus mikroelemento. Iš kokių simptomų galima įtarti magnio trūkumą?

Magnis reikalingas aktyvinti daugiau kaip 300 įvairių gyvybei svarbių fermentų sistemų, dėl magnio trūkumo sutrinka raumenų, širdies ir nervų sistemos veikla. Nuo šio mikroelemento taip pat priklauso psichikos sveikata.

Tačiau šiuolaikinis gyvenimo būdas lemia, kad daugeliui mūsų gali trūkti šio svarbaus mikroelemento. Mažiau magnio gauname su maistu, nes vartojame daug perdirbtų ir mažiau natūralių produktų. Magnio kiekį organizme taip pat mažina kai kurios populiarios dietos, didelis kavos, arbatos, alkoholio vartojimas.

Magnio trūkumas taip pat gali būti kai kurių „šiuolaikinių“ ligų pasekmė, pavyzdžiui, kraujospūdį mažinantys vaistai pagreitina magnio pasišalinimą iš organizmo kartu su šlapimu.

Iš kokių simptomų galima įtarti, kad organizmui trūksta magnio?

- Nervingumas, irzlumas. Jei organizme trūksta magnio, jaučiamės suirzę, psichiškai išsekę, labiau linkę verkti, mažiau atsparūs stresui. Iš kantrybės gali išvesti menkniekiai.

- Mėšlungis, akių vokų dilgčiojimas. Jei organizmui magnio trūksta ilgą laiką, gali pradėti kamuoti nevalingi raumenų spazmai. Dažniausiai mėšlungis apima šlaunies, blauzdų, pėdų, rankų, pilvo ir netgi akių vokų raumenis.

- Nuovargis. Nuovargis gali reikštis įvairiais būdais. Esant fiziniam krūviui, kai netenkame jonų (įskaitant magnį), kankina mėšlungis ir silpsta raumenys. Tokiu atveju būtina atkurti aprūpinti organizmą natriu, kaliu ir magniu. Nuovargį gali jausti ir jutimo organai. Magnis reguliuoja akių lęšiukų, tinklainės darbą, taip pat palaiko uoslės ir klausos funkcijas. Dėl magnio trūkumo jutimo organai silpniau reaguoja į impulsus.

- Nedideli miego sutrikimai. Netgi nedidelis magnio trūkumas gali sutrikdyti miegą – miegas tampa paviršutiniškas, vargina dažni prabudimai. Dėl magnio trūkumo gali sutrikti biologinis laikrodis, tai neigiamai veikia hormono melatonino, reguliuojančio miego ir budrumo ritmą, išskyrimą.

Magnio galima gauti su maistu, tačiau dėl šiuolaikinio gyvenimo būdo su maistu gaunamas kiekis gali būti nepakankamas. Jau esant magnio trūkumo simptomams, pakankamą magnio kiekį ir įsisavinimą padės užtikrinti magnio ir vitamino B6 preparatai.

Papildomai vartojant magnį atsargoms organizme atstatyti, svarbu žinoti paros dozę ir rekomenduojamą gydymo trukmę.

Kai magnio koncentracija serume normalizuojasi, gydymas nutraukiamas. Įprastinė gydymo trukmė yra 1 mėnuo. Jeigu po mėnesio būklė negerėja, reikia iš naujo persvarstyti gydymo tikslingumą ar pasitarti su gydytoju.

Būkite kantrūs ir stebėkite po truputį atsirandančius pokyčius. 

06/2020. MAT-LT-2000057 V1.0

Vaistinio preparato pavadinimas. MAGNE B6 470 mg/5 mg dengtos tabletės. MAGNE B6 geriamasis tirpalas. Farmacinė forma ir vaistinio preparato stiprumas. MAGNE B6 470 mg/5 mg dengtos tabletės. Tabletėje yra 470 mg magnio laktato dihidrato ir 5 mg piridoksino hidrochlorido (vitamino B6). Tabletėje yra 48 mg Mg2+ (atitinka 3,94 miliekvivalento arba 1,97 mmol). MAGNE B6 geriamasis tirpalas. Vienoje 10 ml ampulėje yra 186 mg magnio laktato dihidrato, 936 mg magnio pidolato, 10 mg piridoksino hidrochlorido. Iš viso vienoje ampulėje yra 100 mg (4,12 mmol) magnio. Terapinės indikacijos. MAGNE B6 skirtas magnio trūkumo sukeltų simptomų gydymui. Magnio trūkumas gali sukelti tam tikrus simptomus ar jų derinius: nervingumas, irzlumas, nedidelis nerimas, trumpalaikis nuovargis, nedideli miego sutrikimai; mėšlungis, dilgčiojimo pojūtis. Kontraindikacijos. Preparato vartoti negalima, jeigu yra padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei MAGNE B6 medžiagai; sergate tam tikra inkstų liga; kartu vartojama levodopos. Dozavimas ir vartojimo būdas. MAGNE B6 470 mg/5 mg dengtos tabletės. Tabletes reikia nuryti užgeriant stikline vandens. Suaugusieji. Paros dozė yra 6 - 8 tabletės. Ją reikia išgerti per 2 - 3 kartus valgant. Vaikai nuo 6 metų amžiaus ir sveriantys daugiau nei 20 kg. Paros dozė yra 10—30 mg/kg kūno svorio (0,4 - 1,2 mmol/kg kūno svorio). Per parą galima gerti 2 - 4 tabletes per 2 - 3 kartus valgant. MAGNE B6 geriamasis tirpalas. Vaistas yra geriamas. Ampulės turinį ištirpinti pusėje stiklinės vandens. Suaugusieji. Paros dozė - 3-4 ampulės per 2-3 kartus tarp valgių. Vaikai ir kūdikiai, sveriantys daugiau kaip 10 kg (virš 1 metų amžiaus). Paros dozė - 10-30 mg/kg kūno svorio (0,4 - 1,2 mmol/kg kūno svorio), arba 1 - 4 ampulės per 2 - 3 kartus tarp valgių. Įspėjimai ir atsargumo priemonės. MAGNE B6 470 mg/5 mg dengtos tabletės skirtos suaugusiems žmonėms ir vyresniems nei 6 metų vaikams. MAGNE B6 geriamojo tirpalo negalima duoti mažiau kaip 10 kg sveriantiems (iki 1 metų) kūdikiams. Jeigu sergate inkstų, širdies ir kraujagyslių liga, prieš pradedant vartoti MAGNE B6 preparatus, reikia pasitarti su gydytoju. Piktnaudžiaujant vitaminu B6, pakenkiami jutiminiai periferiniai nervai: atsiranda tirpimas ir padėties jutimo pablogėjimas, drebulys galūnėse ir koordinacijos sutrikimai. Nustojus vartoti vaistą, pažeidimai paprastai išnyksta. Nėštumas ir žindymo laikotarpis. Vaistą galima vartoti tik tada, jei nurodo gydytojas. Reklamos teksto parengimo data: 06/2020.

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt.